O mně

Já radím, Vy rozhodujete.

Naše emoce a pocity nikdy nejsou dobrým rádcem ve financích a právě proto by s nimi poradce měl pracovat, zohlednit je ve svých doporučeních a radách. Nemusíte tomu všemu rozumět, ale když budete vědět podle jakých odborných principů vám poradce radí, bude-li mít vaši odbornou i osobní důvěru, pak můžete být v klidu.

Nemusíme spolu ve všem souhlasit, ale i když se nakonec nerozhodnete zcela podle mých doporučení, budeme vědět, že jste při svém rozhodování vzali v úvahu všechny podstatné odborné informace, okolnosti a možnosti. Ptejte se mne na cokoliv, já vám upřímně odpovím i to, co možná neradi uslyšíte.

To je rozdíl mezi opravdovým poradenstvím a pouhým zprostředkováním (resp. prodejem produktů).

Proč spolupracovat se mnou?

Odbornost

Vím, že odborné znalosti jsou základem úspěchu a cesty k finanční svobodě bez zásadních chyb a omylů. Velmi dobře znám svůj obor a pracuji v něm už dlouho. Neustále pracuji na tom, abych rozšiřoval své znalosti.

Pro komplexní poradce je dle našeho přesvědčení základem splnit odborné předpoklady stanovené zákony a regulací na našem trhu a to ve všech odborných oblastech finančního poradenství.

Mám proto samozřejmě úspěšně složené odborné zkoušky a certifikaci pro poradenství jak v oblasti investic (souhrnou variantu B - všechny typy inv.nástrojů), tak úvěrů (kombi - úvěry na bydlení i spotřebitelské), pojištění (souhrná varianta IX - všechny typy pojištění, životní, neživotní včetně podnikatelů), a také pro doplňkové penzijní spoření.

Otevřenost

Máme ve zvyku říkat věci tak, jak jsou. Nic před klienty neskrývám, upřednosňuji realitu před marketingem, nestojí mi to za to. I když to občas nemusí být jednoduché, někdy je to časově náročnější, když potřebné seznámení klienta s danou problematikou vyvolá další otázky pro širší diskuzi, ale je to jediná správná cesta pro dlouhodobou spolupráci a vzájemnou důvěru.

V investicích jistě oceníte, když vám zvednu telefon a poradím nejen při růstu trhů, ale i v případech ekonomických krizí a poklesu na trzích.

V pojištění to zase není jen o sjednání smlouvy, ale teprve v rámci servisu při plnění pojistných událostí se ukáže, jak správně je pojištění nastaveno a jak důležitý je servis, atp.

Porozumění

Uvědomuji si, že ani ta nejvyšší odbornost nemůže většinou nahradit vlastní životní zkušenost. Abych našim klientům skutečně rozumněli a mohli pomoci, musíme mít sami takovou vlastní zkušenost, abychom byli schopni se na věc podívat jejich očima.

Jednoduše - mám také hypotéku abych si zajistil vysněné vlastní bydlení, investuji a spořím (pro děti, na jiné cíle, na penzi), mám pojištěn majetek i zdraví, protože vím jaké dopady by to na naši budoucnost mohlo mít, kdyby nás potkalo nějaké zásadní neštěstí ... v podstatě radím klientům stejně, jako se starám o svoje vlastní finance.

Nikdy bych klientovi nedoporučil nic jiného, než bych si sám sjednal, kdybych byl ve stejné situaci.

Zkušenosti jsou k nezaplacení

85mil. Kč

v investicích

Více než 80 mil. korun přesahuje investovaný finanční majetek klientů aktuálně pod mojí správou.
500mil. Kč

realizovaných úvěrů

500 mil. korun přesahuje objem zprostředkovaných, převážně hypotečních úvěrů.
4.5mil. Kč

roční pojistné

Více než 4,5 mil. korun v ročním předepsaném pojistném neživotního pojištění mých klientů.
6mil. Kč

roční pojistné

Více než 6 mil. korun v ročním předepsaném pojistném životního pojištění mých klientů.

Můj příběh

Osobní finance jsou nejen mou prací, ale i mou vášní a koníčkem.

Finačnímu poradenství se věnuji již od roku 2009 na základě vlastního rozhodnutí. Cítil jsem potřebu změnit svou profesní kariéru, která mě již nenaplňovala. Finance a ekonomika mě vždy bavily, v oblasti privátního finančního poradenství jsem podle vlastních zkušeností s finančními institucemi cítil velký prostor pro vývoj kvality a standardů péče o klienty, kteří by jistě ocenily daleko větší nezávislost a profesionalitu, než jsem do té doby sám zažil.

 

₉₉Od počátku jsem si vytkl za cíl poskytovat nadstandardní odborné
a komplexní poradenství s individuálním přístupem a osobní garancí⁶⁶


Od roku 2018 jsem spolumajitelem společnosti Freedom Financial Services s.r.o., jsem garantem pro oblast financování (hypotéky a jiné úvěry) a mám na starosti vývoj našeho IT online nástroje "CML" - systému pro péči a servis klientům včetně zpracování administrativy. Současně jsem spoluautorem odborných metodik naší společnosti pro oblast pojištění a investic.

2021 nový brand Freedom

Po 7 letech od založení společnosti jsme cítili potřebu, aby se i naše prezentace společnosti a poradenství přiblížila kvalitě našeho Privátního finančního auditu (PFA), Auditu státního důchodového zabezpečení (ASDZ), dalších nástrojů a vůbec celého poradenství, které klientům poskytujeme.

2020 nová role ve Freedom

Na přelomu let 2020 a 2021, jako spolumajitel Freedom i spoluautor odborných metodik poradenství, jsem přijal novou výzvu a stal se také provozním ředitelem a jednatelem společnosti zodpovědným za backoffice a vedení centrály společnosti.

Protože mě poradenství a práce s mými klienty stále velmi baví, věřím, že právě vlastní praxe a zkušenosti jsou předpokladem pro přínos v naší společnosti i na jiných pozicích, snažím se nadále vlastním klientům věnovat. V neposlední řadě bych velmi nerad zklamal důvěru věrných klientů, o jejichž finance a potřeby se komplexně dlouhodobě starám a s řadou z nich jsme za ty roky přátelé a znám celé jejich rodiny.
 

od 2019 systém CML

Vývoj je nezastavitelný a tak ani my nespíme. Od roku 2019 pracujeme v našem vlastním poradenském on-line systému "CML", za jehož vývoj jsem od počátku osobně odpovědný a který nám již v současnosti umožňuje minimalizaci papírové administrativy vůči klientům, poskytuje rychle dostupné informace pro klientský servis a jednoduchou možnost aktualizace informací a řešení změn v závislosti na vývoji potřeb a požadavků klientů v čase. 
 

od 2018 Privátní finanční Audit
od 2014 Česká Penze

Řekli jsme si, že už bylo dost finančního "poradenství" s nepřesnými čísly a vytvořili jsme metodiky a nástroje umožňující opravdu přesné poradenství na základě přesných čísel a to i se znalostí nároků ze státního systému.

Je čas vrátit oboru finančního poradenství vážnost, důvěryhodnost, a především odbornost. Naším cílem je, aby se z finančního poradenství stalo celoživotní řemeslo, a z poradců skuteční „fachmani“ ve svém oboru. Proto jsme v roce 2013 založili Freedom. Společnost, jež pod svými křídly sdružuje odborníky s dlouholetou zkušeností v oblasti financí, odborníky, kteří se specializují na přesné komplexní finanční poradenství s vysokou odborností pro jednotlivé segmenty trhu (investice, financování, pojištění), zkrátka lidi, na které se můžete spolehnout a pro které se práce finančního poradce stala celoživotní náplní a posláním.

2015 GOLEM

Od roku 2015 jsme za Freedom spojili síly ve strategické spolupráci se specializovaným nezávislým zprostředkovatelem, který svým expertům umožňuje poskytovat financování klientům napříč celým trhem ČR a můžeme tak spolupracovat s téměř všemi bankami a stavebními spořitelnami na našem trhu. Lídr kvality v této oblasti a je opakovaně nejlépe hodnoceným zprostředkovatelem v průzkumech kvality jednotlivých bank u klientů. Je také odborně velmi respektovaným a oceňovaným externím partnerem ze strany samotných bankovních institucí.

2014 Freedom

Protože jsem cítil potřebu větší svobody a odborného posunu, rozhodl jsem se přidat ke vzniku Freedom. Později jsem se stal spolumajitelem společnosti. 
I když podle mne v našem oboru jsou časté změny společností špatným signálem stability a kvality poradce, jednou jsem tak sám po více než 5-ti letech učinil a to s ohledem na vývoj oboru a společnosti, ve které jsem začínal, a to zejména pro zachování vlastní nezávislosti a odpovědnosti vůči mým klientům.

2009 AWD

Nastoupil jsem do společnosti AWD, působil jako finanční poradce, později manažer a to i po transformaci společnosti pod značku Swiss Life.

Reference

Reference

manželé Kiselovi, Blansko

senior consultant & facilitator
Svěřit někomu své finance není jednoduché. Kdo vám zaručí, že to s vámi druhá strana myslí dobře, a že nezneužije vaši důvěru?
Více
Reference

manželé Burdovi, Šternberk

praktická lékařka & učitel
Pan Šimek je pro nás ideální kombinací profesionála s lidským přístupem. Hledali jsme někoho, kdo je odborně zdatný, pečlivý a rozvážný. A především někoho, kdo vám vždy zvedne telefon a nezmizí hned poté, co vám něco sjedná. 
Více
Reference

manželé Pollákovi, Skalička

zástupkyně ředitele & vedoucí servisního střediska
Pan Václav Šimek má bohaté zkušenosti a disponuje odbornými znalostmi ve svém oboru. Naše spolupráce trvá od roku 2015 a jsme mu za mnohé velmi vděční. Pro své klienty dělá maximum.
Více
Reference

PhDr. Jan Voda, Ph.D., Praha

ředitel soukromé ZŠ
S panem Šimkem spolupracuji osm let a po tuto dobu nám spolehlivě a poctivě spravuje naše rodinné finance – hypotéku, pojištění, spoření a investice. Vždy je k zastižení, pokaždé nám věnuje dostatek času, je trpělivý, když se dopodrobna vyptáváme na podstatu finančních produktů.
Více
Reference

Mgr. Petr Němec, Olomouc

učitel
Bc. Václav Šimek je erudovaný finanční poradce s velmi vstřícným a empatickým přístupem ke svým klientům.
Více
Reference

Ing. Ivan Kovář, Olomouc

facility manager, v důchodu
Pana Šimka považuji za odborníka ve svém oboru, má přehled a dovede věci srozumitelně vysvětlit a poradit.
 
Více

Kontaktní formulář

Napište mi prosím svůj dotaz, spojím se s Vámi co nejdříve to bude možné.